Gdzie sprawdzą się panele winylowe?

różne kolory paneli winylowych

Panele winylowe można określić jako modną alternatywę dla tych klasycznych. Są bardzo praktycznym rozwiązaniem, jednak wiele osób nadal mało na ich temat wie. Co je wyróżnia i w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą? Gdzie możesz wykorzystać je w aranżacji wnętrz. Sprawdzają się w wielu domach zarówno tych parterowych, jak i piętrowych. A ty gdzie możesz je zastosować?

Panele winylowe – co warto o nich wiedzieć?

Panele winylowe wykonane są z materiału, który doskonale imituje drewno. Tworzony jest on przez polimeryzację chlorku winylu. Z wyglądu panele winylowe Świnoujście mogą przypominać nam bardzo popularne w czasie PRL gumoleum. Mają one mnóstwo kolorów i wzorów, co sprawia, że z łatwością dopasujemy je do dowolnego wnętrza i naszego pomysłu na jego aranżację. Co istotne wykazują one wysoką trwałość na uszkodzenia, zarysowania oraz utratę koloru. Zaletą jest również ich plastyczność i to, że są ciche, więc nie będzie słychać, jak domownicy przemieszczają się z pomieszczenia do pomieszczenia.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że materiał ten nie wchłania wilgoci, przez co doskonale sprawdza się w takich miejscach jak łazienka czy kuchnia. Uwagę zwraca również ich grubość, która zależnie od konkretnego modelu wynosi od 3 do 7 mm, co oznacza, że są one bardzo cienkie. Są one bardzo łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że można montować je zarówno na podłogach, jak i na ścianach.

Gdzie zamontować panele winylowe?

Właściwości paneli winylowych sprawiają, że są one chętnie wybierane do kuchni lub łazienki zamiast tradycyjnych kafli. Jednak mnogość wzorów i kolorów sprawiają, że również doskonale sprawdzą się jako ściana multimedialna w salonie, czy wykończenie w pokoju dziecięcym lub sypialni. Wszystko zależy od naszego pomysłu i wyobraźni. Montaż paneli winylowych również nie nastręcza wielu trudności. Najpopularniejsza jest metoda quick step, czyli podobnie jak przy laminowanych panelach samoprzylepnych. Wszystko to sprawia, że są one coraz powszechnie wybierane do wielu pomieszczeń i chętnie użytkowane.