Jakie są największe zalety podłóg drewnianych?

drewniana podłoga

Drewno do dziś pozostaje najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia wnętrz domów i mieszkań, również w odniesieniu do podłóg. Cenimy jego naturalne piękno, wytrzymałość oraz wielofunkcyjność. Podłogi z drewna dobrze prezentują się niemal w każdym pomieszczeniu, a odpowiednio pielęgnowane i konserwowane posłużą przez lata. Jakie inne zalety można im przypisać?

Drewno – naturalny materiał wykończeniowy

Podłogi z drewna to sposób na naturalne i ciepłe wykończenie pomieszczeń. Dzięki nim tworzymy przytulny klimat w sypialniach, pokojach dziennych i dziecięcych. Coraz bardziej doceniamy wykorzystywanie naturalnych materiałów, które można pozostawić bez większych ingerencji lub podkreślić ich piękny kolor, wzory słojów, strukturę. Co więcej, jej wygląd pasuje do klasycznych stylów aranżacyjnych np. modernizmu, ale i do nowoczesnego lokalu urządzonego na wzór industrialny.

Wykańczając dom lub mieszkanie coraz częściej sięgamy po styl eko, który podkreślony litą deską i stonowanymi kolorami wpłynie korzystanie na nasze samopoczucie. Tradycjonaliści wybiorą styl rustykalny, gdzie drewniana posadzka tylko zaakcentuje charakterystyczne meble i połączenia kolorów.

Praktyczne rozwiązanie dla wszystkich

Zaletami poza estetycznym wyglądem i uniwersalnością użycia, są również specyficzna atmosfera oraz mikroklimat, które pojawiają się w pomieszczeniach, w których dominuje drewno. Szeroki wybór rodzajów podłóg z tego materiału sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie: deski z litego drewna, panele drewniane, wielowarstwowe deski. Jednak nie można zapominać i o technicznych parametrach, które powinny zachęcić nas do wyboru podłogi z drewna.

Grubsza deska jest trwała, odporna na złamanie i obciążenia. Drewno łatwo poddać renowacji, odświeżyć, usunąć rysy i plamy powstałe w wyniku normalnego użytkowania. Posadzka pozostaje chłodna latem i ma doskonałe właściwości akustyczne, dlatego idealnie nadaje się do sypialni. Jest dobra dla zdrowia, gdyż chroni przed pojawieniem się w pomieszczeniu alergenów.